Pečení nejen pro radost aneb zdravé vánoční pečení

„Dne 6.12.2107 se v naší mateřské školce na Mariánském náměstí uskutečnilo zdravé předvánoční pečení. Celou akci měla na starosti paní Lenka Rachůnková.  Jako milovník sladkých a typických vánočních cukroví jsem byl mile překvapen, že se dá upéct cukroví, které je nejen dobré, ale i zdravé a pro mě i trochu netradiční. Ale nakonec mě i mé děti nejvíce zaujali čokoládové bochánky, přeci jen čokoláda zvítězila. Další z pečených cukroví byly švestková srdíčka, celozrnné pohankové vanilkové rohlíčky a marokánky bez cukru.  Pevně věřím, že příští rok se bude podobná akce znovu konat a nás rodičů tam bude o něco víc. Je to netradiční způsob seznámení a strávení příjemného odpoledne.  A když si člověk domů ještě odnese výslužku, co může být lepšího.“
Petr Jursík