Ohlédnutí za dnem otců

Moc děkujeme tatínkům za zpětnou vazbu 🙂

„Nejen maminky, ale i tatínkové mají v kalendáři svůj svátek, Den otců. A tak se paní učitelky a celý kolektiv z MŠ Mariánské náměstí rozhodl uspořádat pro tatínky dopoledne s dětmi. Akce se konala v úterý 20. června v parku pod muzeem, kde byla nachystána jednotlivá stanoviště, na kterých tatínci plnili úkoly spolu se svými dětmi. Některé úkoly zvládali s přehledem, např. kopání do branky, hod na cíl, společný běh s dítětem. Ale byly tam úkoly, u kterých se možná i trochu zapotili, a nejen díky počasí, např. když se učili básničku nazpaměť, nebo museli poskládat lodičku z papíru, tam někteří potřebovali i trochu poradit. Na závěr si ještě zazpívali. Rozhodně si tatínkové dopoledne se svými dětmi užili a jako odměna za snahu byla nejen radostná tvář jejich dětí, ale i plechovka něčeho chlazeného (samozřejmě nealko).“ – pan M. Koželuha

Každoročně druhou květnovou neděli všem maminkám srdce zaplesá, protože se těší na svůj svátek- Den matek. Už méně se ví, že i my tatínci máme své místo v kalendáři – Den otců, který připadá na třetí červnovou neděli. K tomuto našemu „svátku“ paní učitelky v čele s paní ředitelkou Mgr. Marií Johaníkovou z MŠ Mariánské nám., Uherský Brod, připravily pro nás tatínky, jejichž děti školku navštěvují, dárek v podobě hezkého dopoledne stráveného s našimi dětmi. Sraz byl před MŠ v 9.00 hod., kde jsme utvořili malé rodinné týmy ve složení: tatínek – dítě a obdrželi kartičku s vyznačenými 12 ti body. Počáteční obavy z toho, co vlastně pro nás paní učitelky připravily a zda obstojíme, se rozplynuly, poté co jsme vedeni šipkami nakreslenými na chodníku, dokráčeli všichni společně do parku, kde na nás již čekaly nachystané vesměs „chlapské“ úkoly jako je střelba míčem na branku tvořenou dvěma stromy, slalom s míčem mezi kužely, zatloukání hřebíčků… Nechyběly ani úkoly intelektuální a tvořivé, kdy jsme si my tatínci na chvíli vyzkoušeli roli učitele a měli za úkol naučit svého potomka v roli žáčka básničku o dvou slokách. Bonusovým úkolem bylo poskládat z papíru lodičku, což některým tatínkům zpočátku činilo potíže, ale společnými silami jsme nakonec vytvořili papírovou lodní flotilu v počtu vyšším, než byl počet tatínků (některým tatínkům se to tak zalíbilo, že vytvořili více lodiček), inu nejen děti si rády hrají. Na závěr příjemného dopoledne jsme si ve stínu kaštanů společně s dětmi a za vydatné podpory učitelského sboru MŠ zazpívali pohybové písničky s tématikou tatínkům blízkou – auta a dopravní prostředky. V horkém dopoledni nebyl opomenut ani pitný režim všech účastníků – dětem se podávala šťáva z várnice a tatínkům nealkoholické ochucené pivo z plechovky, které však obdrželi až po splnění všech úkolů.“ – pan L.Barteček