Návštěva studentek – kyberpohádka

Naučně a hravě
V prvním pololetí tohoto školního roku začala třída SC1 oboru Sociální činnost ve svých hodinách využívat metodickou podporu Kyberpohádek.
Sestavila program pro nejmenší. Děti mateřské školy na Mariánském náměstí byl cíl dne. V pátek 3.3. 2023 se tady projekt realizoval. Děti čekala klasická pohádka O koze a kůzlátkách, potom netradiční pohádka O nezbedných kůzlátkách aneb jak vlk překonal zabezpečení jejich domu. V další části dopoledne se zahrálo několik her k dané tématice.
Hledal se bezpečný kód pro zabezpečení vchodových dveří. Zábavnou formou se prošlo nebezpečí zveřejňování fotografií a informací na veřejných sítích. Nakonec byla hra s papírovým tabletem.
Základním cílem Kyberpohádek bylo poukázat prostřednictvím příběhu (pohádky), kterou dobře známe, na různé nástrahy, které mohou děti v kybernetickém světě potkat. V závěru potom ukázat, jak bychom se měli chovat a co se může stát, kdybychom se tak nechovali.
Za SC1 L Kadlčková

Foto: https://msmarub.rajce.idnes.cz/Kyberpohadka_o_kuzlatkach