Oslava 100 let republiky v mateřské škole Mariánské náměstí

„Během měsíců září a říjen probíhal v naší školce projekt ,,Ahoj, Republiko!“. Děti se seznamovaly se vznikem Československa, naučily se historicky důležité jména jako T.G. Masaryk, Václav Havel, získaly povědomí o České republice (hlavní město, státní znak, vlajka ČR,). Tyto elementární poznatky jsme v dětech upevnili společnou akcí s rodiči dětí, která vyvrcholila 25.10.2018 v mateřské škole. Akce se líbila nejen dětem a paní učitelkám, ale jistě velmi mile byli zaskočeni i rodiče dětí, kolik se toho jejich děti dozvěděly … Zde je důkaz:

,,Čtvrteční odpoledne jsme přišli do školky oslavit 100. výročí vzniku naší republiky.

Děti nám na úvod předvedly své znalosti týkající se naší historie počínaje Praotcem Čechem, našich prezidentů, hlavního města, státní vlajky, státního znaku a státní hymny, a ještě nám zazpívaly oblíbenou píseň Tomáše Garrigua Masaryka Ach synku synku. Všechny děti byly moc šikovné a musím říct, že nejen mě, ale nás všechny, jejich přehled ohromně překvapil a potěšil.

Po tomto úžasném začátku přišla na řadu zábava ve formě plnění spousty zajímavých úkolů jako třeba skládání kousků vlajky či portrétů prezidentů, kreslení, psaní, luštění křížovky, či poznávání stromů, ale taky se chytaly ryby ve Vltavě, lezlo se na Vyšehrad a přes Karlův most nebo jsme si mohli zaskákat jak Šemík.

Všichni zúčastnění jsme si celé odpoledne krásně užili. Ahoj republiko se opravdu krásně povedlo a já bych chtěla všechny moc pochválit a popřát víc takových skvělých akcí. Díky!“

Marie Johaníková, ředitelka a Petra Jedounková, zákonný zástupce